You´re not alone in this

28. února 2017 v 13:04 |  Positiveness
Určitě taky máte dny (týdny), kdy máte prostě blbou náladu. Prostě vás zahalí temný mrak a vy nevíte co s tím. A někdy jsou to třeba jen hodiny, nebo minuty, stavy, kdy propadnete naprostýmu zoufalství. Prostě ne vždycky je všechno růžový. Je těžké si v té chvíli uvědomit něco pozitivního, protože je všechno tak sakra těžký! První věc, co se snažím si dostat do hlavy a využít ji při takovýhle náladách je to, že naše myšlenky můžeme ovládat, na což jsem se zaměřila v článku minulý měsíc. A druhá věc, co by myslím mohla hodně pomoc je uvědomit si, že nejsme sami.

Já sama vím, jak lehký je sklouznout v těhle chvílích k černým myšlenkám typu "Nikdo mi nerozumí" a "Jsem naprosto sama". Přitom normálně vím, že mi moji nejbližší se vším pomůžou, a že jsou tu vždycky pro mě, ale zrovna když to nejvíc potřebuju, vůbec to nevidím. Prostě všichni na mě určitě vidí něco špatnýho,nikdo mi nerozumí a na co mi bude mluvit s nimi, když jim na tom stejně nezáleží. Na mě jim nezáleží. Jop, bla bla bla, bulshit. Ale takhle to prostě u mě v hlavě funguje. Najednou se mi zase vrací puberta.
A ani si neumím představit, jaký to musí být, když vaši blízcí nejsou zrovna skvělí a jenom vám hází klacky pod nohy. Musím říct, že lidi okolo mě mě každý den zachraňují. A nechci, aby se tohle přeměnilo v mé povídání o mým štěstí, jenom chci říct, že vztahy, všechny vztahy, dají práci. A hledat ty správný lidi je někdy unavující, ale stojí to za to. Samozřejmě,že je lehčí uzavřít se do sebe, zvlášť pokud nám už nekdo ublížil. Zatraceně bolí, když někomu věříte a on vás zklame (debil!). Ale věřte mi, je skvělej pocit, když máte někoho, komu se můžete svěřit a u koho jste si jistí, že vás nikdy nezklame, i když to občas nevidíte. Všechno to stojí za to.
Ale někdy stačí vážně málo, třeba jenom koukat okolo sebe a pustit k sobě lidi. Yup, I know, líp se to píše než dělá. Ale lidi, co vám pomůžou nemusí být zrovna vaši bff nebo vaše rodina. Jestli jde vážně o něco vážnějšího, jsou tu odborníci. A hlavně, je tu internet a blogy. Přes blog jsem poznala pár skvělých lidí a vím, že mám kam svěřit svoje problémy. Nemusíte si zrovna něco takovýho zakládat, i když to hodně pomáhá, ale stačí třeba napsat do komentářů. Věřím, že je tu spousta lidí, kteří si vás rádi vyslechnou a budou se vám snažit pomoct. A pokud jste fanoušky nějakého seriálu, zpěváka, whatever, na internetu je spousta fanklubů (díky bohu za facebook :D) kde jsou lidi, kteří vám rozumí. Nebo se o to alespoň snaží.
A mně osobně pomáhá i myšlenka, že nejsem jediná, kdo něčím takovým trpí. Někdy mi stačí vážně třeba jenom kouknout na nějaký video, kde se o tomhle baví, nebo si přečíst článek. Například úplnej šok pro mě bylo Jaredovo potýkání se s depresemi, protože zrovna do něho bych to vůbec neřekla. Ale tím, že se přiznal a dělá okolo toho různý kampaně a tak mi pořádně došlo, že i lidi, kteří jsou našimi idoly, jsou jenom lidi a i oni mají problémy. Fyzický, psychický, whatever. A tohle je sice úplně mimo ale nedávno jsem viděla jedno video od Kalyn Nicholson (což je skvělá youtuberka),kde mluvila o své psychice, depresi a tak. Je to sice v angličtině ale myslím, že se do dá. A nevím, jestli je to tím,že jí sleduju už delší dobu, ale vážně jsem se mohla sžít se vším, co říkala. Celkově jsou její videa strašně inspirativní, ale to je fakt úplně mimo :D. Každopádně i u youtuberů v komentářích jsem četla skvělé rozhovory, kde si lidi rozdávají pozitivní energii. Ale otázka je, u jakých youtuberů, že jo :D.
A už končím, protože by to zase mohlo skončit úplně jinde. Jenom jsem tím chtěla říct: prostě se někomu svěřte. Nebuďte na to všechno sami. Protože nemusíte.
Posílám spoustu pozitivní energie a mějte se krásně!

Love you!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 1. března 2017 v 18:29 | Reagovat

Musím říct, že od 1.1.2017 jsem ještě špatnou náladu neměla. Přestěhovali jsme se do Prahy, což mi vyhovuje.. je tady lepší práce, možnosti kam si zajít, chceme začít běhat.. no prostě pohádka =) doma jsem měla špatné nálady snad denně..Třeba včera jsem podepsala výpověď a teď hledám práci..obešla jsem pohovory s úsměvem a čekám a rozhoduji se co pro mě bude nejlepší =) nevidím to černě, že bych práci nenašla. A taky jsem si přečetla knihy tajemství.
Řekla jsem si, že nový rok - nové město - nová já :) snažím se vše vidět  pozitivně a snažím se udržovat si dobrou náladu

2 cincina cincina | Web | 4. března 2017 v 18:17 | Reagovat

Tohle špatné období mám teď. Se mnou je to složitější, u mě je nálada jako na houpačce, jednou dole a podruhé zase nahoře. Teď mám to horší období no.
Sice se snažím být pozitivní za každou cenu, ale to není tak jednoduchý, jak se může zdát. A ano, potom mám pocit, že mi nikdo nerozumí.
Hmm, na to video se mrknu:)
Super článek:* Kéž bys psala více takových... třeba něco o tvých depkách a tak... ráda bych si něco o tobě přečetla.

3 Andey Andey | Web | 5. března 2017 v 20:58 | Reagovat

Určitě je dobré se někomu svěřit a nebýt na to sám. Pak nám můžou pomoct. Jenže já to určitou dobu dusím v sobě, a až to nezvládám, tak se svěřím. Hledám, komu to mám říct a kdo mi nejlépe pomůže.
Jinak skvělý článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama