YOU ARE WORTH IT

22. května 2016 v 21:02 |  Positiveness
Hi, beauties
jak se máte? Užíváte si dnešního krásného počasí? JÁ jsem dneska konečně vytáhla kraťasy a lehla jsem si na zahradu, abych toho sluníčka využila. Takže dneska jsem vlastně nedělala nic jiného, než že jsem četla poslední díl Nástrojů smrti. A lidi, už teď tu knížku miluju :D :3. Děje se tam toho teď tak moc, že musím číst pořád dál a dál. Myslím, že po přečtení budu mít knižní kocovinu :D. Ale o tom jindy, chystám recenzi na celou tuto sérii.
Rozhodla jsem se, že tu Positivness rubriku trochu rozjedu. Chtěla bych psát články zaměřené přímo na určité problémy. Teda, jenom moje zkušenosti, nápady a názory, protože nejsem psycholog (očividně :D). Ale potřebuji vaši pomoc. O čem by jste chtěli číst vy? Máte teď nějaké problémy? Nějaké otázky?
Dnes ale pořád ještě půjde o takovou směs obrázků s různými quotes. Miluju takovéto "hlášky". Je zajímavé, jak jedna jediná věta může vystihnout vaší náladu, nebo vám ji zvednout.
BTW: Už jste viděli klip na Missing you od All Time Low? Protože jestli ne, o hodně přicházíte :3 :D


Je důležité si uvědomit, že nejsme definováni našimi špatnými dny. To, že teď máte blbou náladu neznamená, že ji zítra nemůžete mít dobrou. V životě je důležitá rovnováha. Jing a Jang, den a noc a tak, znáte to. Takže podle mě, je naprosto v pořádku mít špatné dny. Klidně i šptné týdny nebo měsíce. Ale musíme si uvědomit, že to není konec. Můžeme být šťastní a popravdě, většinou i jsme. Je to jenom bouřka, za kterou svítí slunce. A je úplně jedno, jak dlouho to trvá. Důležité je vědět, že bude líp.

Někdy mám dny, kdy sama sebe nemám zrovna v lásce. V mé hlavě je neustále hlas, který mi říká, jak blbě všechno dělám, jak špatná jsem a jak jenom zabírám prostor. Cokoli v ty dny udělám, je podle mě blbě. Většinou to bývá, když mi někdo řekne něco hnusného, nebo když se mi prostě něco nepovede, nebo když se pohádám s kamarádkou. Pak procházím každou jednotlivou věc, myšlenku, co jsem udělala nebo vyslovila a na každé najdu něco špatně. Nejsem daleko od toho se nenávidět. A přesně tohle, co vidíte na těch obrázcích je to, co bych potřebovala slyšet, nebo se naučit. Takže kdyby jste se někdy cítili stejně nebo podobně: VĚŘTE SI. Zažeňte ty ošklivé lživé hlasy. Jsou věci, ve kterých jste skvělí ale i věci, ve kterých zase tolik ne ale o je v pořádku. Máte okolo sebe lidi, kteří vás milují, i když si to možná neuvědomujete. Děláte denně tolik věcí správně a dobře, nebuďte na sebe tolik přísní. A nechte se cítit cokoli chcete a kdykoli chcete. JSI DŮLEŽITÁ. JSI SKVĚLÁ.

V dnešní době jsou lidé zvyklí posuzovat někoho podle toho, jak vypadá, odkud pochází, jak mluví,kde žije, kolik má peněz. Prostě podle informací, ke kterým se snadno dostanou. A všichni už jsme si zvykly být podle toho posuzovaní a zvláště pokud jde o vzhled, často tak posuzujeme sami sebe. Ale to je hloupost. Já vím, že je to klišé ale opravdu je důležité to, co je uvnitř. To, kdo opravdu jsme pochází zevnitř. Jsou to lidé, které máme rádi, naše vzpomínky, zájmy, které máme a věci co nás baví. To jsme opravdu my. A všechny tyhle věci dají dohromady obraz. Každý den obraz je jiný ale všechny jsou nádherné. A na to lidé často zapomínají. I já. Myslím, že je načase naučit se poznávat lidi, opravdu poznávat. Ale hlavně poznávat sami sebe.

Tohle je něco, co mě vážně dostalo. Jak už jsme říkala, často jsme posuzování podle vzhledu. Sami sebe posuzujeme podle vzhledu. Neustále se tedy snažíme přiblížit nějakému nereálnému obrázku v naší hlavě. Držíme diety, cvičíme jak blázni, zakazujeme si věci. A neberte mě šatně, podle mě je v pořádku snažit se jíst zdravěji nebo cvičit ale zároveň je podle mě důležité si uvědomit, že to tělo co máme, už je perfektní. Rozčilují mě videa jako Get a bikiny body, protože vážně, když máš tělo a bikiny, máš bikiny body. Někdy prostě zapomínáme na to, že naše tělo dělá všechno co může, jenom aby nás udrželo naživu. Pro mě je strašně těžké si tohle uvědomit. Naše tělo nás má opravdu rádo. Stará se o nás, udržuje nás na živu proboha. Ale pro nás to pořád není dost.Takže to je něco, co se snažím si uvědomit. Jde to pomalu ale všechno chce čas, ne? :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 23. května 2016 v 23:46 | Reagovat

Já mám problémy s láskou a vztahy obecně:D Takže o tom bych si ráda něco přečetla od tebe:)
Souhlasím:) Jeden den se cítím mizerně a druhý den je mi dobře:) Je to přesně jing a jang:)
Ten hlas, který máš v hlavě jenom někdy, tak ten mám v hlavě skoro pořád. Já si přijdu špatná celá:D A jsou dny, kdy se na sebe ani nemůžu podívat do zrcadla, jak si přijdu odporná sama sobě:)
Pravda. Tolik lidí mě už odsoudilo podle vzhledu:) A dělají to stále. Nejhorší je, když tě člověk nechce poznat. Jenom se na tebe podívá a soudí.

2 buttercup♡ buttercup♡ | Web | 24. května 2016 v 17:20 | Reagovat

s tím posuzováním podle vzhledu s tebou naprosto souhlasím. já sama jsem dost povrchní člověk a vždycky dávám přednost lidem s hnědýma očima, protože se mi to prostě líbí víc. dokonce knížky si často vybírám jenom podle obalu, aniž bych o nich cokoliv věděla. vím, že je to hloupý, ale taková prostě jsem a nezměním to.
někdy mám pocit, že vidím sama sebe úplně jinak, než jak mě vidí ostatní. to mě taky hodně štve, ale taky s tím nic neudělám.
super článek. :)

3 Niki ^^ Niki ^^ | Web | 27. května 2016 v 19:51 | Reagovat

Zajímavý článek :) Já se přiznám že docela často se dívám na první dojem a většinou jsem pak překvapená jeho opakem, na druhou stranu někdy první dojem vůbec neřeším a pak jsem znechucená tím co je to za lidi :) A rozhodně víc takových článků positivness! :D

4 Werangummi Werangummi | Web | 28. května 2016 v 11:58 | Reagovat

Videoklip Missing You je vážně kouzelný :)
Krásný článek :) Naprosto, ale opravdu naprosto s tebou souhlasím. V dnešní době jsou lidé posuzováni podle vzhledu, ne podle povahy. Neříkám, že vzhled není důležitý, ale nejdůležitější je opravdu to, co je uvnitř. Ten poslední odstavec, to je krásné. O tom jsem nikdy takhle nepřemýšlela, ale je to naprostá pravda. Ani si neuvědomuje, jak nás naše tělo miluje, udržuje nás naživu. Vážně krásný článek :)

5 sarushef sarushef | Web | 28. května 2016 v 20:40 | Reagovat

V tomhle mas absolutni pravdu. Nesnasime, jak nas ostatni soudi, a stejně se chovame tak, že se snazime vyjit z toho soudu co nejlip. Je to absurdní.

6 Olja:) Olja:) | Web | 29. května 2016 v 16:13 | Reagovat

Ten poslední odstavec mě dostal .. opravdu si v podstatě někteří z nás svého těla neváží .. například ti z nás kteří schválně nejí a stávají se anorektičkami jenom proto, že chtějí být hubené. V tu chvíli to tělo ničí a ani si to neuvědomují. Každý by měl být rád za své tělo, ale zase v dnešní době si myslím,že není možné, aby byl člověk se svým tělem spokojený, když se všude dočítá o nějakých dietách a "ideálech" hubených nezdravých modelek .. -.-

7 Andey Andey | Web | 31. května 2016 v 15:47 | Reagovat

Musíme si říct, že v tohle příběhu jsme hlavními hrdiny my. Někdy se objeví ty špatné dny, ale jsou tu i ty dobré, které to vyrovnávají. Nemám ráda, když lidi soudí podle vzhledu. Udělají si o člověku obrázek, který se velmi těžko mění.
Pěkný článek :)

8 Katie Katie | Web | 4. června 2016 v 8:49 | Reagovat

Hned jsem si pustila ten klip a je vážně skvělý. Takový povzbuzující. =)
Celý tenhle tvůj článek je povzbuzující a čte se dobře.
Souhlasím s tebou i když ne vždy si to sama uvědomuji. Sice si říkám, že není důležité co si myslí ostatní ale vždy pak k tomu přihlížím a o těch špatných a dobrých dnech ani nemluvím.

9 Sandra Sandra | Web | 5. června 2016 v 12:26 | Reagovat

nádherný článok!:)
čo sa týka toho posudzivania podľa vzhľadu, vykašli sa na ostatných:) takto si len myslia, že si zvýšia ego, no pri tom sa len ponížia:)

10 Broken girl Broken girl | Web | 5. června 2016 v 15:39 | Reagovat

Já se u nástrojů smrti dostala do půlky třetího dílu a pak na dlouho přestala a teď se mi to nechce číst znovu, ale takhle od půlky to zase nechápu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama