Change is good

15. května 2016 v 17:05 |  My litlle talks
Ahojky, tak jak se máte? :) Já jsem docela vystreslá, jelikož v pondělí nastupuju na dvoutýdenní praxi, na stejné místo kam jsem chodila v pátky ale tentokrát na 7 hodin. A fakt nevím,co tam budu dělat, když jsem tam neměla moc co dělat ani ty 4 hodiny :D. Ale tak uvidíme, snad to rychle uteče :D.
Na tenhle článek jsem příhodně přišla, když jsem si nechala od mamky minulý týden obarvit vlasy. Název vám docela dost napovídá, o co půjde, ne? Ale není to úplně o té úplné psychické změně člověka. Rozhodně to nebude změnách typu: před rokem jsme se kamarádili ale teď je ze mě kretén, promiň (a fakt jsme ještě slušná! :D). Tyhle změny nejsou dobrý ani trošičku! Jenom člověka dokážou pěkně nasrat!


Už jako malá jsem nesnášela změny. Nikdy jsem se nezamýšlela nad tím, jestli mi to prospěje, nebo jestli to bude ještě lepší než to bylo. Nesnášela jsem je jenom z principu. Mám to ráda tak jak to je, tak proč se to musí změnit? Když jsme se stěhovali, nesnášela jsem novej dům ve kterým jsme nově bydleli ještě tak půl roku potom. A přitom se pro mě skoro nic nezměnilo, jelikož jsme už byla na střední a na intru a s lidma ze základky, s kamarádkama a dokonce i s příbuznýma jsem se vídala o víkendu, nebo tak jednou za měsíc. A tady je přitom strašně krásně, prostě jsem to tu neměla ráda jenom z principu. Těžko se odpoutávám od minulosti a nesnáším konce, protože to znamená změnu. Na konci základky jsem brečela i přesto, že to tam vlastně ani tak super nebylo :D. Jakože vůbec :D. Na obouch těchto věcech se snažím pracovat. Protože jsem přišla na to, že změna je vlastně to, co nás žene dopředu. Není dobré být zaseknutý na jednom místě. Pozoruju to sama na sobě a v podstatě ve všem. Věci mě po chvíli začnou nudit, nebo mě uvedou do takového divného stavu, kdy už se mi vlastně nic nechce. A jedna maličká věc, co uděláte jinak, udělá strašně velký rozdíl. Rozvijí to vaší kreativitu, rozšiřuje vaše možnosti a občas vám i k lepšímu zlepší život.
Halvu si barvím už docela dlouho, asi od čtrnácti? Už jsem vyzkoušela spoustu barev a dokonce i střihů. Než jsem si hlavu nabarvila minulý týden, bylo to asi už 5 měsíců (možná, ztrácím přehled :D) co jsem si je barvila naposledy a moje vlasy začali dostávat divný odstín :D. Ne, že bych se vracela k mé přírodní barvě ale dohromady se mi seskupí všechny barvy, co jsem kdy měla na hlavě a do toho mi sluníčko ty vlasy zesvětluje :D. Takže to takhle nechávám vždycky až na léto, protože to je úplně zbytečný se barvit :D. Ale před týdnem jsem se jen tak, z hodiny na hodinu rozhodla, že chci něco nového. Takže krom toho, že mám teď červené vlasy je mám i o dost kratší. Teda, můj vlastní taťka mi řekl, že je mám stejně dlouhý jako předtím ale nemám! :D A cítím se strašně dobře! Tak nějak svěže. Hned se sama sobě líbím víc.
Ale nejde jen o vzhled. Občas jsme unavená z toho věčného kolotoče. Neříkejte, že vy ne. Je to prostě pořád dokola. I když si každý říká, že to tak u něj nebude a snaží se, jsou prostě týdny, kdy to ani jinak nejde. V pondělí jsme si s holkama řekly dost a jelikož bylo hezky, vyjeli jsme si na menší výlet. Bylo to strašně skvělý. Prostě jsme jeli na takovou malou zříceninu kousek od města. Bylo sice zavřeno (v pondělí mají na zámcích a hradech zavřeno, věděli jste to? :O ) ale obešli jsme si takovou menší stezku a pak jsme si sedli do "hospody/kiosku". A bože, tam bylo tak krásně. Celý ten den dostal rázem úplně jiný spád. A hlavně naše nálada byla tak o sto procent lepší. Byli jsme tak strašně nabití energií, že večer jsme šli s kamarádkou asi na hodinu běhat :D. Pak jsem sice zase celej týden nic nedělali ale to teď není pointa! :D
Zjistila jsem taky, že je dobrý změnu občas použít na všechno. Na čtení, muziku, sport, oblékání, jídlo a dokonce i šampón. Jedno období jsem četla skoro pořád dystopii (+ Johna Greena :D). A teď už jsme dlouho po žádné dystopii nešáhla. Prostě bych řekla, že se mi okoukala. A to mě štve, protože já potřebuju dočíst ten Labyrint! :D Už asi rok a půl! :D Muzika se mi oposlouchává úplně nejrychleji. Vážně, vždycky se do něčeho strašně zažeru, skoro neposlouchám nic jiného a pak bum, musím si najít něco nového. Tak se učím tohle všechno měnit, protože nechci, aby se mi moje oblíbené věci okoukaly.
A pokud jde o ty vážnější věci, to je to, čeho se bojím asi nejvíce. Ale myslím, že i tam je občas nutná změna. Nebo aslespoň trošičku lepší přístup když už přijde. Protože je to prostě něco, co je součásti života. Je to znakem toho, že jdeme dopředu. A když se nám nějaká změna nelíbí, podle mě není problém ji změnit znovu. Nebo se o to alespoň pokusit.
Takže se nebojte. Podle mě nám tohle všechno jenom prospívá. Dělejte věci jinak. Zkoušejte nové věci. Nenechte se vtáhnout do toho kolotoče. Stačí jenom zvolit jinou cestu domů a nikdy nevíte, co se z toho může vyklubat.
A jak změny snášíte vy? Mimochodem, fakt se snažím to slovo (změna :D) nepoužívat tak často, protože nám ve škole vtloukají do hlavy, že to není dobrý :D Ale tohle jaksi nejde, ne? :D No každopádně napište mi, kdy jste naposledy udělali vy něco jinak. Taky jste vyděšení ze změny, z něčeho nového?
Mějte se a smějte se zlatíčka :*

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 15. května 2016 v 19:33 | Reagovat

Změny mě neděsí, už ne. Jako blíženec jsem hrozně nestálá, takže kdyby se věci neměnily, brzy bych se zbláznila :D.

Zrovna přemýšlím, že si ještě víc nechám zkrátit vlasy.

2 Kris Kris | E-mail | Web | 15. května 2016 v 20:31 | Reagovat

Změna je dobrá, protože stereotyp... tě většinou dost často znudí, otráví. Já mám ráda změny jenom k lepšímu, ale ne vždy hned na začátku poznáš, že je to změna k lepšímu, co?)
Ta barva ti moc sluší.:)
A s hudbou máš naprostou pravdu, taky se mi všechno rychle oposlouchá, často mám tendenci pouštět si jednu písničku dokola, až jí potom nesnášim.:D

3 Sandra Sandra | Web | 16. května 2016 v 11:28 | Reagovat

pekne si to napísala:)
ja mám zmeny veľmi rada, najmä tie, ktoré si môžem trošku naplánovať:D niektoré zmeny ma dokážu celkom prekvapiť, chvíľku som z nich celkom mimo, ale potom si na to zvyknem a som vlastne rada, že sa tak stalo:)
človek by sa nemal báť zmien. podľa mňa je to fajn, že zažije/skúsi niečo iné/nové:)

4 Olja:) Olja:) | Web | 16. května 2016 v 16:16 | Reagovat

Mám pocit,že tenhle můj školní rok je celý o změnách :D přece jenom maturuju a mám začít být nějaká "dospělejší" či co :D .. tudíž vypadnu ze střední a bůhví kam půjdu,takže letos se toho mění fakt hodně. JSem možná i ráda :D jsem nestálý člověk .. nebaví mě dlouho pořád to samé,takže já většinou změny uvítám :)

Jinak na léto jedu do Itálie :) přesněji nedaleko Verony :)

5 Andey Andey | Web | 16. května 2016 v 21:22 | Reagovat

Záleží na tom, jaká změna to je, ale jinak se změn nebojí. Možná že by se dalo říct, že je vítám, jelikož nechci spadnout do toho kolotoče, jak jsi psala. Nejraději mám změnu svého šatníku, když vytřídím půlku skříně. :D
Moc pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama