Songs for better mood

11. dubna 2016 v 22:20 |  Positiveness
Mám pocit, že to byla vážně dlouhá doba, co jsem sem nic nepřidala. Týden a pár dní, což u mě není zase tak moc ale mám takový pocit :D. Nějak jsem neměla náladu a k tomu spoustu věcí do školy a prostě se to tak nějak celé sešlo. Navíc bylo minulý týden hezky a to je strašně těžký sedět na intru :D. A večer, když konečně mám čas, udělám věci do školy a usnu :D. Pak už mi zbývají jenom víkendy a to teď nějak nevyšlo, no :D. Ale fakt jsem chtěla zvýšit počet článků a snaha se cení, ne? Ne?! :D
Ale teď jsem tady. Dlouho jsem přemýšlela, co za článek bych chtěla psát. Nakonec jsem se rozhodla spíš jen tak rozvést něco, co jsem nakousla už v mém Positivness článku. Pamatujete, jak jsme vás odkazovala na můj spotify playlist? No až teď mi došlo, že ne každý má Spotify a že bez přihlášení to jak si nefunguje. Takže jsem vytvořila playlist i na youtube. A rozhodla jsem se, že z toho vytvořím článek. Chtěla jsem zase psát něco do Positivness rubriky, něco, co by mě samotné vlilo do krve pozitivní energii. A jelikož první věc, co mě napadla byla hudby, využila jsem toho playlistu. V podstatě jsem vzala pár písniček a rozepsala se o nich. O tom, v čem mi pomáhají, co podle mě znamenají, jak působí na mě, takové "poučení", co si z toho já beru a tak. Miluju všech písničky na tom playlistu, proto jsem je tam taky dávala. Ale tohle jsou písničky, ke kterým jsem se uměla vyjádřit. Nebo bych se hodně opakovala, protože se to všechno v podstatě točí o tom samém. Rozhodně mi dejte vědět, co si o tomto článku myslíte a jestli se vám "nová" rubrika líbí. A také mi napište, jaké písničky pro zvednutí nálady posloucháte vy :)
Tak já si jdu číst a pak spát, možná dokonce najednou :D. Mějte se krásně zlatíčka, pac a pusu :*She´s Kinda Hot - 5 Seconds of Summer
"Sometimes I'm feeling like I'm going insane
My neighbour told me that I got bad brains
But I'm alright though (We're alright though)
Yeah, we'll be alright though (We're alright though)
'Cause we're the kings and the queens of the new broken scene
And we're alright though"
O naší generaci se toho říká hodně. Hlavně starší lidé si myslí, jak moc je to s námi špatné. Ale já si myslím, že je to prostě tak u každé generace. I naši rodiče byli kdysi dávno na stejném místě jako my. Měli stejné problémy a občas i podobné názory. A každý prostě dělá, co může aby to tu přežil aby žil. A většinou i to, co by neměl. Ale my budeme v pořádku. Fakt jo.

I´m good - The Mowgli´s
"I'm good, I'm good, I'm good, I'm good
Living life just like I should
Wouldn't change it if I could
I'm good, I'm good, I'm good"
Jsou okamžiky, kdy je všechno naprosto skvělé. Můžeme si na život stěžovat jak chceme ale jsou momenty, kdy by jsme za nic na světě nebyli radši nikde jinde než tam, kde právě jsme. A takových chvil si musíme nejen vážit, ale taky se snažit mít je častěji. A tahle písnička vám vlije do žil tolik nové, pozitivní energie, že to nebude vůbec žádný problém.

Flaws - Bastille
"All of your flaws and all of my flaws, when they have been exhumed
We'll see that we need them to be who we are
Without them we'd be doomed"
Josu věci,které na sobě nemáme rádi. Ať už ve vzhledu nebo v chování. Ale musíme si uvědomit, že jsou naší součístí. Josu to, oc nás dělá odlišné od ostatních. Nemůžeme si je jen tak odříznout a někdy je i nemožné se je zbavi. Musíme se je naučit mí rádi. Protože je potřebujeme pro to, aby jsme byli celí.

Even My Dad Does Sometimes - Ed Sheran
" It's alright to cry
Even my dad does sometimes
So don't wipe your eyes
Tears remind you you're alive"
Je v pořádku to nezvládat. Přesto se však často objevuje názor, že pláč je špatný. Když brečíte, jste slabí a úplně nejhůř je to u kluků. Jakože "nejsi chlap, když tolik bulíš" a "bulíš jak ženská" Bullshit. Ale to bych zabíhala do něčeho úplně jiného. Někde jsem četla, že slzy nejsou známka slabosti ale toho, že byl člověk silný až moc dlouho. A přesně tak to podle mě je. Ale nemůžeme být silní pořád. Slzy nám pomáhají. Někdy není nic lepšího než starý dobrý záchvat pláče. Pomůže vám přenést se přes to všechno alespoň na chvíli. A ani zdaleka nejste sami, kdo brečí, proboha!

Me, Myself and I - G-Eazy, Bebe Rexha
" 'Cause I got me for life
(yeah)
Oh I don't need a hand to hold
Even when the night is cold
I got that fire in my soul"
Zpráva této písničky je vlastně obsažená už v názvu. Vždycky dávám pozor jenom na ten refrén, protože tam je podle mě to nejdůležitější. Podle mě to nejdůležitější, co by se kdy kdo mohl naučit je love yourself. Dá to fušku, někdy se to lidé učí celý život. Je to work in progress. Ale podle mě není nikdo jiný kdo si zaslouží více lásky než vy! Protože na konci, vy jste ti jediný, kdo s vámi zůstanou na pořád. Přátelé odcházejí a mění se, rodina tu nebude vždy, jedině vy jste to jediné, co s vámi bude až po zbytek života. Teprve když jsme tohle pochopila se mi podařilo někam pohnout. Zkuste to taky :)

Superheroes - The Script
"When you've been fighting for it all your life
You've been struggling to make things right
That's how a superhero learns to fly
(Every day, every hour
Turn the pain into power)"
Tyhle problémy, co máš teď, ať už duševní nebo jakékoli jiné s tebou udělají dvě věci. Buď se jim poddáš a necháš je si tě vzít. Nebo se s tím popereš. Staneš se díky ním silnější a odhodlanější a lepší. Nakonec z toho můžeš vyjít i jako Superman Steve Rogers! (Marvel, nevšímejte si toho :D) a pomáhat druhým.

Missing You - All Time Low
" Now don't lose your fight, kid,
It only takes a little push to pull on through,
With so much left to do;
You'll be missing out, and we'll be missing you."
Za prvý, pusťte si nový videoklip, co All Time Low vytvořili. Nevím, jestli mi víc zvedá náladu ta písnička, jejich rozhovory nebo Alexův úsměv. Za druhé, tahle mi hodně moc pomohla. Je to jako by mě zasáhly přímo do srdce a já najednou věděla, že nejsem sama. A vážně si myslím, že jim na jejich fanoušcích opravdu záleží. Je to cítit ze všeho, co dělají. A myslím, že tohle pomohlo hodně lidem. A vždycky si při ní vzpomenu na všechny ty lidi, co mají mnohem vážnější problémy. Na ty, co přemýšlí o tom, jak se toho všeho zbavit. Takže pokud jsi jedna z nich, nebo pokud máš jakýkoli problém, nejsi sama. Fakt ne. Nedělej něco, co už by si nikdy nemohla vzít zpátky. Je tu ještě tolik věcí, co na tebe čekají, co jsi ještě neviděla/neslyšela/nevěděla. Místa, kde jsi ještě nebyla a lidi, které jsi ještě nepotkala. Vážně chceš všechny tyhle možnosti hodit za hlavu? Vždyť máš ještě tolik příležitostí. A když už si myslíš, že ty za to nestojíš, mysli na své blízké. Vážně myslíš, že by je to nijak nevzalo? Vážně myslíš, že je to nezničí?
Omluvám se, tady jsem se zase trochu rozepsala. Ale tahle písnička mi dává tak strašně moc feels, potřebovala jsem se z toho vypsat. Ugh, radši jdu dál. Blíží se mé období, jsem trochu citlivější než normálně :D

Just Be Held - Casting Crowns
"So when you're on your knees and answers seem so far away
You're not alone, stop holding on and just be held
Your world's not falling apart, it's falling into place
I'm on the throne, stop holding on and just be held
Just be held, just be held"
Taky máte problém se svěřováním se s tím, co vás trápí? Vždycky si přijdu hrozně. Jako bych to moc zveličovala. Přitom všechno co řeknu je pravda ale prostě mi to tak přijde. A taky jako bych tím ostatní obtěžovala. Ale občas toho mám dost. Občas prostě potřebuju někoho, kdo si mě poslechne, nechá mě brečet a stěžovat si. Někoho, kdo mě pochopí, i když já sama sobě zrovna nedávám smysl. Přišla jsem k názoru, že je to potom lepší. Občas se prostě musíte nechat držet, aby jste tu zase mohli být pro ty druhé. A takové to staré známe "ve dvou se to lépe táhne" je strašně moc pravdivé. Já jsem se opírala právě o víkendu (děkuju Klárko, jsi nejlepší :3), tak kdy by jste potřebovali vy, jsme tady. Ať už v komentářích nebo na emailu :).

Sunrise - Our Last Night
"And the sound of the cries when a family's loved one dies
It echoes through a vacant room where a young soul still resides
When the night is cold and you feel like no-one knows
what it's like to be the only one buried in this hole
You can make it to the sunrise."
Když máme špatné období, přijde nám, jako by jsme měli špatný celý život. Všechno pohltí jen černé myšlenky a my si už ani nevybavujeme, jaké dobré věci se nám vlastně přihodili. Je těžké si uvědomit, že po špatném období přijde i to dobré. Ale tak to prostě je. Nějakým způsobem to takhle funguje. Rovnováha nebo tak něco. Jako den a noc. A věřte mi, den vážně přijde. Jen vydržte. Už jenom chvíli.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 crazyjull crazyjull | Web | 15. dubna 2016 v 16:57 | Reagovat

Me, Myself and I je úplně dokonalá. :3

2 Niki ^^ Niki ^^ | Web | 15. dubna 2016 v 20:38 | Reagovat

Já ujíždím na Edovi :D Jinak ještě zkus Bring me the horizon - follow you :D

3 Andey Andey | Web | 15. dubna 2016 v 22:01 | Reagovat

Taky někdy nemám náladu a ani čas na blog. Zajímavý nápad na článek rozepsat se o písničkách :) Musím se přiznat, že ani jednu neznám.

4 Heaven Heaven | Web | 17. dubna 2016 v 16:52 | Reagovat

Teď už mám Spotify taky, protože mi nějak nefunguje Deezer a jsem moc líná pořád přepínat písničky na YT :D
Moc těchto písniček neznám, ale třeba Flaws je moc pěkná :)

5 Kris Kris | E-mail | Web | 20. dubna 2016 v 18:43 | Reagovat

Tak tady z toho znám hned několik písniček: she's kinda hot though, flaws, even my dad does sometimes, superheroes, missing you a sunrise, každá je skvělá.:)
A z těch pro mě neznámých se mi líbí I'm good, děkuju♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama