Work in progress

19. ledna 2016 v 22:01 |  Books
Dnes vám přináším extra subjektivní recenzi. A to na Work in Progress od mého nejoblíbenějšího youtubera - Connor Franta. Už ten název zní dost dobře, nemyslíte? Knížku jsem si koupila v Anglii a byla jsem tak strašně šťastná, když jsem jí našla v jednom knihkupectví. Jak malý dítě :D Nejdřív jsme se děsila, že jí tam nemají, protože jsme jí nemohla najít. Ale nevzdala jsem se a tak jsem jí hned ten den začala číst :D. A můj názor může být "lehce" ovlivněn, protože si myslím, že je úžasný :D. Ale přesto/spíš právě proto :D na to musím udělat recenzi, tak se dejte do čtení :D
Styl psaní bude trochu jiný než u mých ostatních recenzí. A taky vím, že ne každému se kniha může líbit a hlavně je strašně špatně k dostání, takže tohle je hodně o mém názoru, než abych vám jí doporučila. A navíc je hodně špatně k dostání. Tak ale stejně doufám, že se vám to bude líbit :).
A co vy? Máte taky nějakou takovou osobu, kterou sice osobně neznáte ale naprosto jí obdivujete? Už jste někdy viděli nějaké Connorovo video? Četli jste někdy nějakou knihu od a o slavné osobnosti?Začnu tím, o čem tato kniha vlastně je. Autor a zároveň hlavní postava celé knihy se jmenuje Connor Franta. Jedná se o dvacetitříletého amerického youtubera. Momentálně bydlí v Los Angels a podle svých slov konečně žije svůj vysněný život. Původem je však z Minnesoty a je mnohem více než jen youtuber. Dříve bylo jeho největší vášeň plavání, dnes se k tomu hodně přidává i tvoření. Teď má svůj vlastní brand - Comon Culture - kde najdete výrobky navržené přímo jím. K tomu krom oblečení patří i CD, kde právě pod touto svou značkou spojuje dohromady své nejoblíbenější a nám málo známe interprety. Rozhodně to stojí za to si to poslechnout, najdete je na spotify. Ty písničky jsou fakt skvělé. A tenhle rok přibude prý i kafe. Mliuje totiž kafe stejně jako já čaj - ne, vlastně myslím, že víc :D. A letos vyhrál i People Choice Award Favorite Youtube Star. Jsem na něj tak moc pyšná :3 :D. Zní to skoro jako bych s ním dělala rozhovor :D. Ale to třeba někdy v budoucnu :D. Ach ta moje naivita :D NO a teď už k samotné knížce, můžeme? :D
Pojďme se jako bavit o obálce, ano? Ani nemůžu říct, jak moc nádherně vypadá na živo. Má to strašně dobře vymyšlené, vážně. Když jí držíte v ruce, máte pocit, jako by jste drželi v ruce něco epického. Jako druhá věc, která vás zaujme jsou fotky, kterými je proložená celá jeho kniha. Fotografování je jeho velkou vášní a v jeho díle je to hodně vidět. Fotí všechno, co mu nějakým způsobem přijde zajímavé a krásné. Ale kniha není o focení. Jde o jeho životopis,nebo tak něco, určitě víte, co myslím, jen nemůžu přijít na to slovo :D. So me :D.
Je to strašně krásně psané. Začíná v přítomnosti, kdy vysvětluje, jak bláznivé je psát knihu. A pak začíná rozvíjet svůj příběh, který začíná od potkání jeho rodičů. Příběh pokračuje dál, přes první zkušenosti s plaváním, přechod na střední školu,youtube kariéru až po uznání všech částí, které ho tvoří. Tento velmi zajímavý příběh je ale doplněn krátkými kapitolkami o věcech, na které má zvláštní vzpomínky nebo jsou pro něj nějakým způsobem důležité. Jde o popsání všech stránek jeho života od dětství, přes dospívání až po moment, kdy končí psaní své první knihy.
Jsem tak moc ráda, že nás na tu cestu vzal sebou. Že tohle napsal. Víte, když sleduju jeho youtube channel, jsou momenty, kdy mi vážně pomáhá. Navíc ho vídáte minimálně jednou týdně (no a co,že jenom přes počítač! :D) a vždy vás prostě nějak rozesměje. Popravdě po chvíli sledování jeho videí jsem si přišla jak s kamarádem. Teda krom pár komentů jsme mu toho moc neřekla ani nenapsala ale jde o to, že tu pro mě je aniž by to věděl. Může to znít možná šíleně nebo tak ale já to tak cítím. Vždycky jsme měla ráda videa, kdy si ten člověk sedne před kameru a prostě povídá. O sobě, co zažil, jak se má a tak. A tato kniha je jeho dlouuuhé povídání ve 200 (+- :D) stránkách.
Ale není to jenom o jeho životě. Trochu se to i podobá takovým těm knihám, kde do vás hučí, co dělat aby jste byli nejlepší, nejodvážnější, nejchytřejší nebo i nejhezčí. Ale on to umí mnohem líp :D. Vždy věnuje pár řádek v každé kapitole, aby nějak vystihl určitou důležitou myšlenku, která z kapitoly vychází. Strašně moc mi pomohlo číst některé ty věci, docela často jsem si je i podtrhávala. Věřte mi, ten kluk si podle mě prošel docela dost. A nejenom, že se s tím vším svěřil ale ještě to dokázal napsat tak, aby vám pomohl.

Takže v závěru chci jenom zdůraznit, pokud vám to ještě nedošlo :D, že jsem z té knihy pořád ještě strašně moc nadšená a minimálně ty podržené věty si ještě tak bilionkrát přečtu. Ne, nežertuju :D. Ale je mi jasné, že to není kniha pro každého, přece jenom je to kniha o mém oblíbeném "slavném" člověku. Ale potřebovala jsem se vypovídat :D. Ráda povídám o tom, co mám ráda. Ale většina mých kamarádek mojí lásku nesdílí a už je tím začínám otravovat, tak jste to odnesly vy :D
PS: V knize se zmiňuje o Troyeovi (Sivan), což jen potvrzuje mojí teorii, takže za té má rozhodně plusový body! :D :D :3
Mějte se a smějte se :**
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cincina cincina | Web | 22. ledna 2016 v 19:27 | Reagovat

Tak já tohoto youtubera neznám a neznám ani tu jeho knihu. Ovšem ta obálka vypadá epicky! To souhlasím:)

2 Kris Kris | E-mail | Web | 3. února 2016 v 16:16 | Reagovat

Páni, Connora znám spíše jen z doslechu, pár jeho videí jsem viděla, ale... tolik jsem toho o něm rozhodně nevěděla. Rozhodně si toho o něm víc zjistím, protože vypadá strašně zajímavě.
Děkuju, ily.❤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama