Spread the love :3

26. října 2015 v 21:28 |  Welcome to my life

Ahojky zlatíčka. Uplynulý týden byl docela náročný a jiný, než většinou bývá, tak jsem se rozhodla vám o pár dnech napsat :). Takže se připravte na spoustu čtení, protože znáte mě, ať už se krotím jak chci, vždycky je to strašně dlouhý :D Písmenek je tu už tak dost, takže žádný velký zdržování a pusťte se do toho :)

20.10.2015 Úterý
Znáte takový ty, podle mě úplně zbytečný, burzy středních škol? Tak přesně tam jsme s kamarádkou dělali "reklamu" na náš obor. Jistě všichni víte, jak to funguje. A kdo ne, jde vlastně o předhánění středních škol a jejich snahu sehnat co nejvíc potencionálních studentů. Protože student = peníze. Takže se do haly/sokolovny a jiných volných prostorů nacpou stánky (spíš stoly s plakáty škol) a spousta lidí, jako učitelé, řiditelé, středoškoláci a děti vybírající si svou budoucnost. Škola si jako svoje zastupitele vybere většinou nějaké reprezentativní učitele (= ti co mají čas a málo keců) a své žáky (co by mohli vypadat,že se jim na té škole líbí, i když realita je někde úplně jinde). No a tak jsme se tam s kamarádkou nějak ocitli, v kalhotách, košili (dokonale sladěné i bez domluvy, protože friendship goals :3 :D) a se štosem papírů v ruce. Celý proces vlastně probíhal v tom, že jsme cpali letáky naší školy, hlavně našeho oboru (Knihovnické a Informační služby), komukoli kdo se připletl do cesty :D.
Byli jsme tam od osmi ráno do pěti odpoledne a v některých fázích jsme si říkali, proč jsme na to vůbec kývli. Dopoledne tam chodili většinou jenom školy, což je podle mě úplná hloupost! Děti se rozprchli už u vchodu a VŮBEC jim nešlo o výběr školy ale o to, že nemusí sedět v lavicích. Takže jsme jim ty prospekty cpali jenom proto, aby je za tři vteřiny zahodili. Well, co nadělám :D. Tak jsme to tam nějak prostály (moje nohy! :( :D) a vyšly jsme si na oběd :3 :D. Odpoledne už se to zlepšilo. Teda, někdy :D. Okolo druhý už totiž chodili s dětmi i rodiče a ti většinou měli opravdový zájem o výběr školy. A už mě nezajímalo, že zájem mají většinou spíš rodiče :D. Hlavně, když jsem jim tam mohla odříkat to, co jsem měla aby to vypadalo, že něco dělám :D.
Nakonec se to docela vyvedlo. Z našeho oboru tam s námi byla dopoledne naše třídní a odpoledne učitelka odborných předmětů a nemohlo to dopadnou líp. Obě jsou strašně skvělé a já je mám ráda. A hlavně chápou srandu, dokáží ocenit dobrou práci, jsou spravedlivé a jsou takové správňácké :D. A taky tam ve výsledku prošlo víc sympatických lidí než těch protivných (y) :D.
Jinak za poslední měsíc si uvědomuju, jak strašně zlepší náladu milí člověk. Úplně stačí, když se na vás osoba, co jde proti vám, usměje. Nebo když se někdo usměje zpátky, když se usmíváte vy. Nebo když stojíte na zastávce a někdo si s vámi začne povídat prostě jen tak. Nebo jako na burze babička, co jde s vnučkou vybírat školu a strašně nám děkuje, že jsme jim to pěkně předvedly a že jsme šikovný holky :3. Nebo Ajťák, kterýmu učitelka cpe naše zákusky (protože jsme byli všichni přežraní :D) a on řekne, ať si ten poslední sníme my :3. A nezáleží na tom, že ho stejně potom snědl on ale jde o to, že by ho klidně obětoval :D. Ale co jsme tím vlastně chtěla říct je to, že zlepšit někomu den je tak snadné! Zvládne to vážně každý a je to zadarmo.
Taky jste se nějaké takové burzy zúčastnili? A kdy jste naposledy někomu udělali radost?
So please, just spread kindness :*


21.10.2015 Středa
Ve středu jsem jeli se školou do Prahy do Státní opery na muzikál Flashdance. Pokud vám to něco říká, tak ano, je to taneční film z 80. let se skvělýma písničkami (např. She´s a maniac! ). Jezdíme takhle odpoledne na různá představení vždycky třikrát do roka za docela malé peníze. Což je strašně super protože jinak bych se moc často do divadel nedostala, vlastně ani do Prahy a to tam mám babičku i strejdu :D. Akorát nemůžeme moc kecat do výběrů představení, takže to je docela na prd. Naštěstí to nikdy nebylo nic, co by se mi úplně příčilo.
I Flashdance jsem si celkem užila. Hezká hudba ( ale v češtině, což je pro mě dost velký mínus ), hezké prostory (vážně, Státní opera je strašně pěkná) a dobrý příběh. Ale podle mě byla choreografie místy docela slabá ale to nahrazovali herecké výkony, takže to vyšlo jako celek celkem dobře :).
Ale nejvíc jsme si užila celkově tu atmosféru. Oblékla jsem si šaty, které jsem na sobě měla naposledy minulý rok na maturitním plese, vzala si podpatky a připadala jsem si dobře. A všichni ostatní taky byli pěkně oblečení a celkově to bylo takové vytržení z reality, což je strašně fajn, jednou za čas. A taky je to vždycky v autobuse takový rodinný a všichni jsme si tak nějak blíž, což je v tomhle případě dobře, protože naštěstí jezdí samí fajn lidi. Většinou :D Takže jsem si celý den skvěle užila :)
Jaké divadelní představení jste naposledy viděli vy? Jezdíte rádi do divadla?

23.10.2015 Pátek
V pátek jsem se už po několikáté chystala na praxi. Začínám si na to pomalu zvykat. Přece jenom stávám stejně jako ve školní dny, narozdíl od intru si dám dobrou snídani a jsem doma o dvě a půl hodiny dřív. Navíc jsem si nemohla vybrat lepší knihovnu. Jsem poměrně asociální člověk. Většinou mi dost dlouho trvá, než si k někomu najdu cestu a dokážu si s ním normálně povídat. Zvláště dopoledne a s dospělýma je to se mnou hodně špatný. No a tady po mě ráno nechtějí nic jiného než pozdrav a sdělit mi, co budu dneska dělat. Ale není to jakože odměřený, to vůbec, spíš bych řekla, že tu mají po ránu stejný problém s komunikací jako já :D. Jinak jsou strašně milý a ochotný. V pátek mě konečně přesunuli z dospělého oddělení na dětské a sice jsem tam zase jenom řadila ale i tak je to změna :D. Ale práce bylo víc než na dospělým, protože tady jsou jenom dvě knihovnice a děti jsou prostě bordeláři. V těch knížkách byl takovej bordel a to si myslím, že to bylo jenom z předchozího dne! No ale zvládla jsem to a bylo mi příslíbeno, že se co nejdříve budu moct zúčastnit nějaké besedy pro děti, kterých dělají hafo. Takže jsme zvědavá a těším se. Vždycky z praxe docházím napumpovaná dobrou náladou. Nevím, jestli je to tím, že jsem 4 hodny zavřená v knihovně (jako malá jsem milovala knihovny! :D) nebo tím, že jsme udělala nějakou práci a jsem sama se sebou spokojená. Každopádně pátky mi vždycky zatím jenom vylepšili týden :)
Tak a to je tak všechno, zbylé dny bylo naprosto nudné a nezajímavé :D. A jaký týden jste měli vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 silluety silluety | Web | 27. října 2015 v 18:39 | Reagovat

Ty jo :D tak jako nevim s těma burzama :D je to zbytečný, ale tak yknow :D prostě jak si psala student = peníze :D tak aspoň že odpoledne s rodičema to bylo lepší a ty dvě učitelky :D aspoň něco :) domluva jako super hele :DD - že ste byli sladěný :D :B taky by mě nasrali ty děcka x_x
muzikál musel bejt super :) bych taky ráda jela někdy do prahy do divadla :B
jinak praxe jeej :DD
jinak

2 cincina cincina | Web | 27. října 2015 v 18:49 | Reagovat

Jojo, takové burzy znám:D Na jedné jsem právě byla s kamarádkou, kde jsme také rozdávaly letáky:D Ale to už je rok zpátky myslím. Já už vlastně ani nevím:D Ale nebyly jsme tam tak dlouho jako vy:D Měly jsme to na směny ještě s jinýma děckama, takže jsme tam byly asi čtyři hodinky:D
Jee, tu praxi ti závidím fakt:D V knihovně to je prostě super:) Ty besedy pro děti budou taky určitě fajn:)
Miluju divadla ♥ Takže tě zcela chápu:) Je prostě skvělé se takhle jednou za čas trhnout z reality, krásně se vyfiknout a jít si užít kulturní zážitek:) Tyjo, Flashdance musel být super, ale ty písničky v češtině nevím, jestli bych zkousla, když prostě znám tu originální verzi.

3 Kris Kris | E-mail | Web | 28. října 2015 v 17:46 | Reagovat

Burzy znám, ale nikdy jsem se jich neúčastnila, protože... by to znamenalo velkou komunikaci. :D ale je fajn, že ty sis to užila, to je to hlavní.:)
Divadla zbožňuju, chodíme do nich několikrát za rok především s mamkou. Ale na muzikále jsem byla jenom jednou a to ještě se školou, vůbec mě to nebavilo. :D
U tý češtiny s tebou soucítím. Čeština mi obecně nijak nevadí, ale prostě... některý věci by měly zůstat v původním jazyce. :D
Jinak si myslím, že tenhle článek je tak pozitivní, že každému musel zlepšit náladu. Minimálně mně ano.:)

4 Alice M. Alice M. | Web | 30. října 2015 v 7:06 | Reagovat

Já naštěstí s výběrem střední škol měla jasno,protože od šesté třídy chodím na osmileté gymnázium. Tudíž jsem nikdy na burze středních škol nebyla. Jinak moc pěkný článek :-)

5 Katie Katie | Web | 6. listopadu 2015 v 23:32 | Reagovat

Jo to znám, burzy jsou na prd. I když nikdy nevíš ale děcka tam spíš chodí aby právě nemuseli být ve škole. Taky jsme to s kámoškou jednou udělali =D
Jednou jsem tam i také pomáhala u nás na střední a byla sranda. Mě to i bavilo, hlavně to provádění. =D A nemuseli jsme se učit. Tak že je to oboustranné. =D
Di divadla bych jela. A jak. A na muzikál. Noo to ti závidím. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama