Den co den

18. října 2015 v 14:05 |  Books
Už je to půl roku od poslední recenze, takže vůbec nevím, jestli mi to ještě jde :D. Rozhodně mi dejte vědět, co bych měla zlepšit :). A ignorujte chyby, chvátám, za půl hodiny mám být v autě a nějak nestíhám :( :D. Ale určitě je napravím - až to po sobě budu před další recenzí číst :D
Kris, tuhle knížku by jsi si rozhodně měla přát k Vánocům, jsem do ní zamilovaná a věřím, že by se ti mohla líbit :3 :D
Mějte se hezky a smějte se, je to zábava :*
A strašně děkuju za vaše komentáře, zvedáte mi náladu. Mám Vás ráda :* :3

Název: Den co den
Originální název: Every day
Rok vydání v ČR: 2013
Rok vydání v originále: 2012
Anotace (z databazeknih.cz): Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada - vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života.
Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.
Můj názor: Na knížku jsem narazila díky kamarádce a zaujal mě děj, tak jsem si řekla, že za zkoušku nic nedám. Jenže protože jsem chudej student, musela jsem si jí půjčit v knihovně a než tam byla přístupná, málem jsem na ní zapomněla. Naštěstí jenom málem, protože bych přišla o skvělý čtenářský zážitek.
Knížka mě ihned vtáhla do děje. Hlavně téma se mi zdá takové neohrané, nové. Představa, že jste pokaždý někdo jiný, že se nikdy neprobudíte dvakrát ve stejném těle je stejně děsivá jako poutavá a vás to nutí číst dál. Příbh mě nutil stále se nad něčím zamýšlet. Taky si už někdo půjčil na den moje tělo? A když jo, co si o mě myslel? Trošku paranoidní, že? :D Ale ten nápad je tak skvěle podaný, že nad tím vážně uvažujete. A nejen nad tím. A - jak si sám hrdina říká - vlastně ani neví, co je. Holka, kluk, gay, bi, lesba, tlustej, hubenej, malej, vysokej? A je mu to úplně fuk! Jednou je holka, co chodí s klukem. Podruhé je kluk,co má přítele. Pak je zase lesbička, co nadevše miluje svojí přítelkyni. Nebo holka, co se narodila ve špatném těle a snaží se tuhle chybu přírody napravit. Jediné, na čem A záleží, je to, jaký je ten člověk uvnitř. Když je v těle člověka, má přístup k jeho vzpomínkám, charakteru a jeho pocitům. A to je to, na čem záleží. Proto jsem si A strašně oblíbila. Protože se nestará, jeslti je to normální, nebo ne. On sám není. A taky je ze začátku strašně nesobecký. Neohrožuje lidi, kterých tělo si propůjčuje jen pro svoje potřeby. Říká se, že je ďábel ale chová se mnohe lépe než spousta z těch lidí, co si to o něm myslí.
Možná proto,že mu záleží na povaze člověka, když se probudí jako Justin, se rozhodne poprvé za dlouhou dobu porušit pravidla, co sám sobě určil. A přesně o tom příběh je. Změníte jednu věc a najednou se všechno, v co jste kdy věřily, co jste si kdy mysleli, se sesype jako domeček z karet. A najednou A balancuje na pomezí toho, co je správné pro něj a co by se prostě nemělo.
Milostná zápletka mi v tomhle případě nepřišla vůbec důležitá. I když se mě dotkly pocity A i Rhiannon. Ale ta mě někdy pěkně štvala. Ale na druhou stranu, dokázali by jste chodit s někým, kdo se každý den probudí jako někdo jiný?
Další věc, nad kterou jsem často přemýšlela aještě jsem se nedostala k odpovědi.
Kniha mě dostala. Svým příběhem, propracovaností postav, myšlenkami. Rozhodně doporučuji si jí přečíst, já jsme jí dočetla před týdnem a pořád jsem si to všechno nesrovanala v hlavě. Naprosto mě dostal konec, jestli máte rádi překvapivé konce, tohle je rozhodně pro vás. A taky jestli máte rádi knížky Johna Greena, protože je to plné myšlenek o životě a skrytých významu jako v každé Greenově knížce.
Knížce dám 8 bodů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 22. října 2015 v 23:22 | Reagovat

Mě osobně se kniha také moc líbila. =) Jak si sama řekla, přišlo mi to originální a příběh nutí se nad tím stále zamýšlet a hlavně to čekání, jak to vlastně dopadne.
Je to povedená kniha.

2 cincina cincina | Web | 23. října 2015 v 18:57 | Reagovat

Tak já tuhle knihu vůbec neznám:O

3 Kris Kris | E-mail | Web | 25. října 2015 v 13:35 | Reagovat

Proboha, tohle zní tak lákavě, že si to okamžitě připisuju na wishlist! :D
Ne, vážně, děkuju moc za tenhle typ, protože máš pravdu, po tvém hodnocení si tohle určitě musím přečíst.:)
Děkujuuuuuu, honey.♥

4 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 25. října 2015 v 18:41 | Reagovat

Tak teda knížka mě zaujala už názvem a obalem :-)

Nemluvě o tom, že zní fakt skvěle. Teď, jak pracuji v knižním klubu, tak mi do seznamu knih přibylo +-13 nových knížek a přibývají další a další :-D A tady tam je už taky. Jen teď nechápu, jak si to myslela s tím Greenem, protože ten tu knihu nenapsal, ne? :-)

Líbí se mi ta myšlenka knížky..být každý nový den v jiném těle? Proboha, neumím si to představit..vždyť se nemůže ani zamilovat..teda může, ale jak? O.o

5 Invisible H Invisible H | Web | 31. října 2015 v 12:05 | Reagovat

Tak to je ta knížka!  :D Myslím, že jsem ji objevila tak před rokem nebo 2 a chtěla jsem si ji přečíst, jenže jsem zapomněla název :D Děkuju moc za připomenutí ! :)) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama