My ways for better mood

1. dubna 2015 v 22:44 |  My litlle talks
Ahojky, jak vidíte, přežila jsem :D. Žádné dítě mě neušlapala, dokonce to bylo i dost fajn. Děti byly milé a nadšené pro věc, takže mám pocit, že se nám Noc s Andersenem povedla. Ha a teď mě čekají prázdniny. Ne, že bych si odpočala. Zítra ráno musím do knihovny a začít si schánět brigádu (jestli nic neseženu, umřu :D), odpoledne velikonoční úklid (taky to tak nesnášíte?! :D). V pátek jedu ráno k dědovi, kde zůstanu až do pondělí. Což by znělo fajn, kdyby mi sebou rodiče nenacpali sestru a kdyby tam v neděli nevtrhli příbuzní. Ale i tak se celkem těším, doma bych se totiž za chvíli začala nudit. A vy máte nějaké plány? Jo a jen taková menší poznámka, nesnáším tohle počasí! :D. Poslední dobou je pořád na velikonoce hnusně! :D A teď už k článku. I hope you´ll enjoy it. Bye :*


Znáte takový ty dny, kdy máte pocit, že se ubrečíte k smrti? Kdy na vás najednou padne tíha světa a vy jste smutní i kvůli pavoukovi, kterého musíte zašlápnout? JO, občas takové dny má každý z nás, nebo ne? Tak jsem se rozhodla, že vypíšu pár věcí, který mi pomáhají takovéto dny zlepšit. Samozřejmě to netvrdím, že to funguje pořád a na všechny. Jsou to jen věci, které (většinou) fungují pro mě a dokáží (alespoň na chvíli) zlepšit mojí náladu.

Stories
Když jsme smutná, potřebuju uniknout do jiného světa. Alespoň na chvíli vypadnout od svých problémů a řešit problémy někoho jiného.
Mám na to tři způsoby:
Books - Miluju ten pocit, když se začtu do dobře napsaného příběhu a nevnímám okolní svět. Na chvíli trpím jenom s hlavní hrdinkou a na sebe zapomínám. U mě v hlavě se rodí nová města, státy, světy, osudy, láska, přátelství. A ještě pár hodin potom mi v hlavě uvízne jen ten příběh. Takže se přestanu trápit svým životem a jsem smutná kvůli životu hlavního hrdiny. But trust me, it´s progress.
Naprosto stejně fungují i povídky
TV Shows, movies - No vlastně úplně to samé jen u toho nemusíte tolik zapojovat tolik představivosti. Většinou to zapínám, když chci prostě jenom ležet a jsem moc líná si číst. Dean Winchester nebo Stiles Stilinski mi vždycky dokáží zlepšit náladu :3. A každý určitě máme nějaký seriál( nebo postavu) který nás baví, a když ne, vyzkoušejte Supernatural, Teen Wolf. Ale to už se trochu podobá reklamě, tak jdeme dál :D
People - Prostě jdu ven s kamarády a poslouchám. Zase se týká o problémy někoho jiného, které vytěsní ty moje. Takže jen sedím a snažím se jim nějak pomoc, čímž zároveň pomáhám i sama sobě. A když se mi prostě nechce mluvit, tak čtu blogy. Nebo se dívám na vlogy (Connor Franta is my happy litlle pill :333 :D). Všechno pracuje na stejném podkladu.

Just go out!
Nesnáším být dlouho v uzavřeným prostoru. Ne, že bych měla klausrorfobii nebo tak něco ale prostě zlvášť když jsem smutná, mám pocit, že nemůžu dýchat. Prostě se to na mě všechno navalí a já potřebuju ven. Tak se jdu prostě projít. Je jedno, jestli jsem doma, nebo na intru a je úplně fuk, na jak dlouho, prostě jdu ven. A hned se mi lépe dýchá.

Write somethinf, even if it´s sucks
Prostě se z toho vypište. A nemusí to být jen deníčkový zápis, piště o čemkoli, co vás napadne. Třeba i povídku. U mě je právě tohle určitý druh terapie - blog. A pak taky takový ten sešítek, kam si lepím obrázky (to taky pomáhá), opisuju citáty a píšu o nesmrtelnosti brouka. A hned se cítím líp.
Shake it off, shake it off
Když jsem smutná/naštvaná/nemám náladu pustím si písničky a tancuju. Teda, abych to uvedla na správnou míru, lítám po pokoji jak splašená, snažím se imitovat různé taneční kreace a skáču. Občas z toho přejdu do cvičení a potom se cítím lépe. Dává mi to pocit, že jsem pro sebe něco udělala a alepsoň na chvíli mi to vykouzlí úsměv na tváří. Ale jednou jsem skákala tak náruživě, až mě mamka musela upozornit, že jestli nepřestanu, spadne nám barák na hlavu. Takže na to bacha :D

Music
Tak jo, tohle zná snad každý. Jsem smutná nebo něco takového a už si rvu do uší sluchátka. Je to něco, co mě drží naživu. Dneska je díkybohu tolik písniček, že si vždycky najdu něco přesně na svou náladu. A že mám hodně různých nálad :D. A díkybohu jsou taky i interpreti, kteří se dají poslouchat vždycky. Imagine Dragons, Ektor, Ed Sheeran a The Script :3
Tak to je asi všechno, jaké typy máte vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | E-mail | Web | 4. dubna 2015 v 15:01 | Reagovat

Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala, ale mám toho hodně.:)
Já nesnáším Velikonoce jako takové, prostě... nechápu tu hloupou tradici a tak. Z křestaňského hlediska ano, ale zbytek? No, thank you.

Jsem ráda, že jsi tyto rady sepsala, pár z nich využívám, ale podle mě je to od tebe strašně ohleduplné a určitě to spoustě lidí pomůže:)
Minimálně ten Dean a Stiles. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama