Papírová města

3. ledna 2015 v 21:40 |  Books
Název: Papírová města
Autor: John Green


Anotace (databazeknih.cz): V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?

Můj názor: Knihu jsem si přála k vánocům, hlavně proto, že je to od Greena. Chápejte, už jenom to zaručuje kvalitu. A nezklamala jsem se. Jasně, že už nepřekoná TFIOS ale to dá rozum, když je to zatím jeho poslední knížka, ne? Zjistila jsem, že všechny Johnovi knihy pojednávají o jednom tématu: o dospívání. O tom, jak moc to bolí a zároveň je to ta nejlepší část vašeho života.
Považuji města za takového sourozence Aljašky, protože je to v hodně věcích podobné. A přece je to úplně něco jiného. Tato kniha mě z jeho výtvorů nutila k zamyšlení asi nejvíc. Je tam totiž podle mě docela málo děje a mnohem větší prostor pro myšlenky. Čtením těch Quentinna jsem si hodně protřídila ty svoje. Jinak ohledně toho děje, jasně že se tam něco děje. Ale nejvíc je toho v první části a v té poslední. Ta druhá je o pátrání a já to vzala tak, že je to hlavně o pátrání po sobě samém prostřednictvím hledání někoho jiného. Od začátku knihy si Q projde dost velkými změnami a jedno vám řeknu, já toho kluka miluju. Ale stejně tak i jeho kamarády, Bena a Radara. Jejich kamarádství. Zato moc nemám ráda hlavní hrdinku. Teda, tak jak ji vidí Q mi nevadí, ta představa té holky se mi i docela zamlouvá ale tak jak ve skutečnosti John popisuje Margo, taková se mi nelíbí.
Kniha se čte celkem lehce, to že mě to trvalo tak dlouho je můj problém :D. Ale když jsem se do toho zažrala, šlo to samo :D. Nevím,c o k tomu ještě napsat. Miluju Greenovo psaní, myslím, že na žádný jeho knize nedokážu najít nic, co se mi úplně nelíbí. Už teď se těším na další knížku.

Knížce dávám 8 bodů. Může za to především ta Margo a u tý prostřední části musí člověk trochu zapojit mozek, no a to mi moc nejde :D

Jinak pokud se vám libíla Aljaška, nebo i Hvězdy, či podobný druh knih, pustě se do toho, nebude litovat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Katarina♥ ♥Katarina♥ | Web | 4. ledna 2015 v 12:02 | Reagovat

Já od něj knihu nečetla, viděla jsem jen film Hvězdy nám nepřely a nevím. =D =) Ale pokud se ti líbí, tak to ti brát nebudu samozřejmě. Možná, až si přečtu knihu, tak budu taky nadšená.

2 Kris Kris | E-mail | Web | 10. ledna 2015 v 11:49 | Reagovat

Jsem ráda za tvou recenzi, upřímně pořád váhám, zda si knížku přečíst. Nemám totiž na čtení moc čas, takže čtu zřídkakdy. :D
Hvězdy jsem nečetla, protože se ke mně dostal dříve film jak knížka, a to už potom není ono. Ale tohle vypadá zajímavě dle tvého hodnocení... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama