Books, that marked me

1. prosince 2014 v 22:26 |  Books
Tohle pravé podzimní počasí přímo vybízí k tomu, aby se člověk zahrabal pod deku a naplno se ponořil do děje dobře napsaných knih. Já tím celý podzim i část zimy žiju, i když poslední dobou to pokulhává. Ale nic nenahradí ten pocit vklouznout do příběhu a žít s postavami nový život. Jsem strašně vděčná za každou knihu, co jsem přečetla. Díky nim znám místa, na které se v životě nepodívám, znám lidi, které nikdy nemůžu poznat a žiju životy, které ani neexistují. A dává mi to strašně moc. Sama cítím, že s každým novým dobrým příběhem se rozvíjím a učím se jiným způsobem, než sezením ve škole. Nejvíc (skoro všechny) takovýhle knih jsem přečetla za ty necelé dva roky, co jsem se dostala na střední školu. Tímhle článkem bych vám chtěla poskytnou nějakou inspiraci, když nevíte, do kterého příběhu by jste se chtěli ponořit.

Celý tento článek je jen můj názor a nechci aby jste měli pocit, že vám tu knihu vnucuji, přiznává ale, že to tak díky všem těm superlativům může vypadat ale vážně jde jen o moje pocity.


Nástroje smrti
Anotace k všem šesti knihám tady :)
Jedná se o šesti dílnou sérii od Cassandry Clare. Na tyto knihy jsem přišla díky kamarádce a Město z kostí mě nadchlo od první stránky. Má to všechno, co by správná fantasy měla mít. Statečnou hlavní hrdinku, sexy a nebezpečného hlavního hrdinu, nějaké ty záporáky, nadpřirozené bytosti, praštěného a trochu hyperaktivního kamaráda hlavní hrdinky, rodinu, přátelství, lásku, nebezpečí a neuvěřitelné zvraty. A čistě pro mě i gay párek :D.
Zatím mám přečtené jen 4 knihy, ale brzo se chystám na ten pátý a zatím poslední co vyšel. Sice já osobně si myslím, že by série měla skončit po třetím díle, protože se mi to prostě líbilo jako konec :D. Ale ta 4. kniha měla v sobě něco, co mě nutilo číst dál. Byla to první fantasy kniha, která mě takhle chytla a další díly ji jen následovaly. Líbí se mi způsob autorčina psaní, nemůžu se dočkat až si přečtu Pekelné nástroje a samozřejmě i na Bane Chronicals :3

Poslední dopis od tvé lásky
Anotace tady :)
Úžasná, velmi čtivá kniha od Jojo Moyes. Sice jsem od ní četla zatím jen dvě knihy,ale naprosto jsem si zamilovala její způsob psaní. Druhá kniha se jmenuje Než jsem tě poznala a taky stojí za přečtení. Ale k téhle jsem si udělala větší citový vztah. Kniha má všechno, co u knížek hledám. Není to jen obyčejná romance ale je to něco, co vás donutí zamyslet se nad životem, nad rozhodnutími, která nás provázejí celý život a nad tím, co nám vlastně stojí za trápení.
Text je rozdělen na dvě časové roviny a ještě je obohacen o dopisy. Strašně se mi líbí takovéto pojetí lásky a lidských osudů. Už se nemůžu dočkat až autorce vyjde další kniha, protože si jsem jistá, že to bude stát za to :3 !

Překroč svůj stín
Dokonalá kniha o dvou zlomených mladých lidech, kteří si k sobě snaží najít cestu.Když jsem ji začala číst, kamarádka mi hned trochu zkazila náladu když mi řekla, že se o ní povídá, že je to jen kopie knihy Moře klidu (tu taky vřele doporučuji). A možná právě na truc jsem si řekla, že jí přečtu i kdyby nevím co. A rozhodně toho nelituji. Ano, je to další příběh o lidech s kterými se osud nemazlil ale ani nevím v čem to je, tahle kniha má prostě něco navíc. Naprosto mě pohltila. Příběh Noaha a Echo jsem prožívala jak kdyby šlo o mě a chvílemi jsem měla pocit, že tam někoho brzo praštím. Je tedy jasné, že kniha je velmi čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A teď už jen poslední důvod, proč si jí přečíst : Noah :3 :D

Ten, kdo stojí v koutě
Tato kniha mě naprosto pohltila. Líbila se mi od začátku do konce, nadchl mě autorův způsob psaní, osobitost příběhu i hlavní postava. Ale asi to není pro každého, četli (nebo se o to snažili :D ) i moje kamarádky a zrovna moc je to nenadchlo. Mě se naopak strašně líbilo, že to není obyčejný příběh o lásce s dokonalým hrdinou. Líbilo se mi, že Charlie není obyčejný úžasný lamač dívčích srdcí a popravdě i to, že je svým způsobem psychicky nemocný, což mi dovolilo nahlédnout zase do jiné problematiky dnešní společnosti. Prostě pro mě perfektní kniha ale ne každý jí musí přijít na chuť :) . A pro toho, kdo nečte, zkuste film, taky nemá chybu, ale je to jako s knížkou :)

Bez naděje
O téhle dokonalosti od Colleen Hoover jste už asi slyšeli, že? Mě na ní přivedla kamarádka a nemůžu jí být vděčnější. Protože Sky a Dean? Ó můj bože! (představte si grimasu Caroline Forbes :D). Ten příběh je epický. Myslela jsem si, že jde jen o další příběh na způsob Překroč svůj stínči Moře klidu a svým způsobem to tak i je. Ale ten jejich vztah :3 . A zápletka taky není úplně obyčejná. Když jsem to četla, cítila jsem z toho všechny ty emoce. Štěstí, lásku, smutek, zoufalství. Tahle kniha má jedno mé obrovské doporučení.
A taky její druhý díl Ztracená naděje. Ale tam musím použít varování. Jde o ten samý příběh jen z jeho pohledu, ale přece jenom je o něco obohacen. No, bulila jsem při něm zatímco při tom prvním jsem měla jenom nehorázný pocit smutku. Takže rozhodně taky stojí za to si to přečíst!

Prozření Mary Dyer
Tuto knihu jsem si koupila kvůli hezké obálce a obrázkům na Tumlr :D . Ale rozhodně toho nelituji. Je to fantasy skloubené s románem a rozhodně to stojí za to. Moc jsem od toho nečekala ale hodně jsem toho dostala. Líbil se mi styl psaní, příběh i charakter Mary. A další Noah na mé listině vysněných kluků :D . A závěr mi vyrazil dech a byla jsem vážně naštvaná, že jsem si rovnou nekoupila i ten druhý díl! :D

A teď už... fanfáry.....

Hvězdy nám nepřály
Kdyby někdo netušil, tak anotace tady
Ještě teď mám husí kůži jenom na to pomyslím. Tady vzniklo něco geniálního. Je to tak přímočaré, tak osobní, dostane se vám to pod kůži, i když nechcete. Postavy se vám vtisknou do kůže a vy už je pak nosíte všude s sebou i s jejich tragickým příběhem. Nevím co ještě psát protože prostě John Green vytvořil něco, co se mi naprosto vrylo do mozku a už to asi nic nevymaže. Mimochodem i jeho další kniha - Hledání Aljašky - rozhodně stojí za přečtení. A k vánocům dostanu Papírová města, takže se s vámi potom podělím o zážitek :). Jinak má to i filmové zpracování ale vážně doporučuji nejprve přečíst :) .
Okay?
Okay. Are you serious?! This is not okay!!!

Divergence
Anotace tady
Ehmm, trochu mi došly slova. No prostě jednoduše. Láska, která je podrobena mnoha zkouškám. Rodiny, které mají své tajemství. Přátelství, pro které stojí za to bojovat. Lež, i tam, kde by měla být jen pravda. A celý svět se jednou jedinou pravdou zhroutí.

Co jste? Upřímní? Odevzdaní? Mírumilovní? Neohrožení? Sečtělí? Nebo prostě divergentní?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CuMelKaa CuMelKaa | Web | 2. prosince 2014 v 9:48 | Reagovat

Dekuju za pochvalu clanku ;) a ohledne toho ze si pesimista a chces bůbnout jak dite, co nebo kdo ti brani? ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama