Still not satisfied ?

19. listopadu 2014 v 16:00 |  My litlle talks
Tohle vzniká z deprese a nudy.
PS: Varovala jsem vás o své docházce, že? :D


Proč si nevážíme toho, co máme? Proč nám to stále není dost?
Pořád chceme něčeho víc, nebo líp. Víc peněz, víc přátel, lepší auto, lepší mobil, lepší vztahy. Celý život se dereme za nějakou naší představou dokonalého života. Ale i když ho máme, nevidíme ho. Jasně, ze začátku jsme šťastní a spokojení ale po pár týdnech začneme uvažovat, jestli by to nemohlo být lepší. A když zjistíme, že mohlo, začíná celý kolotoč od znova, dokud neztratíme to, na čem by nám mělo záležet.
V tomto jsme jako malé děti. Pod stromeček dostaneme novou počítačovou hru, nebo panenku, co jsme si tak dlouho přáli. Hrajeme se s ní tak dlouho, dokud nezaregistrujeme něco nového, lepšího. A žijeme tam tak dlouho, dokud se nám to nepodaří vybojovat, nebo se neobjeví něco jiného. A pořád dokola.

Ale proč? Proč chceme pořád víc či líp, i když je to vlastně k ničemu, když to nejlepší co můžeme mít, už máme. A stane se někdy, že jsme spokojeni? Že nám stačí to, co máme? Nebo se celý život budeme hnát představou, že existuje něco lepšího, i když to nejlepší a hlavně nejdůležitější už máme?

Doufám, že to někdo pochopí a že to alespoň trochu dává smysl. It was shittty day.
Doufám, že vy se máte dobře, snad napíšu něco smysluplného ještě tenhle týden.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *-Maggie-* *-Maggie-* | Web | 2. prosince 2014 v 22:20 | Reagovat

svatá pravda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama